امروز: پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

کنترل و پیشگیری از بیماری سالک در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان ثامن از اجرای موفق طرح مبارزه با سالک وکنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری در باقت پیرامون حرم مطهر رضوی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی ، سیدمصطفی نعمتی با اشاره به در پیش رو بودن روزهای گرما و ضرورت پیشگیری از شیوع بیماری سالک گفت: پیشگیری از شیوع بیماری سالک و جلوگیری از ایجاد شرایط رشد پشه ناقل آن از اهم برنامه‌های معاونت خدمات و محیط زیست شهری شرکت عمران و مسکن سازان ثامن از سال‌های گذشته تاکنون بوده است.
وی ادامه داد: به همین منظور و با تشکیل شورای بهداشت منطقه ثامن و نیز کارگروه مبارزه باسالک در معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه ثامن، اقدامات ویژه ای در جهت حفظ مسائل ایمنی و بهداشتی در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت محیط زیست شهری و شهروندان محترم منطقه پیش بینی و اجرا می شود.
نعمتی با بیان اینکه خوشبختانه اجرای موفق طرح مبارزه با سالک طی سال های اخیر سبب کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری در منطقه ثامن بوده است،اظهار کرد: امسال نیز در آستانه فصل گرما که زمان فعالیت پشه خاکی ناقل بیماری سالک نیز هست،برنامه های طرح مبارزه با سالک در دستور کار شورای بهداشت منطقه ثامن قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: نصب ۱۰۰ پرده و بنر اطلاع‌رسانی و آموزشی، توزیع ۲ هزار پمفلت آموزشی، نصب رایگان ۲۵۰۰ متر مربع توری بر روی پنجره منازل در مناطق مستعد سالک و مراجعه رابطین بهداشتی به منازل ساکنین منطقه با همکاری مرکز بهداشت ثامن جهت توزیع ۱۵۰۰ قلم دافع حشرات و آموزش شهروندان، از اهم اقدامات صورت گرفته در طرح مبارزه باسالک در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی است.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان ثامن با بیان اینکه محل های جمع آوری زباله مانند مخازن ۱۱۰۰ لیتری زباله موجود در سطح برخی معابر شهری ومی تواند محل تجمع پشه ناقل سالک باشد اظهارکرد: شستشوی منظم ۱۹۶ مخزن ۱۱۰۰ لیتری زباله و ۳۹۸ سطل ثابت زباله موجود در معابر و بوستان های منطقه ثامن به صورت منظم
وی افزود: آهک‌پاشی زیر مخازن و سطل های زباله و آغشته کردن سطوح دیوارهای املاک مخروبه و متروکه یکی از اقدامات پیشگیرانه در راستای مبارزه با سالک است که امسال برای اولین بار این امربصورت مکانیزه در۵۰۰۰مترمربع از سطوح مورد اشاره صورت گرفته است.
نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@