امروز: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

چهارده میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مسجد جدید صاحب الزمان(عج)

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

سیدفرهاد حجازی: بنای جدید مسجد صاحب الزمان(عج)در کمترین فاصله از مکان قبلی بنا خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ،معاون فنی و اجرایی شرکت عمران و مسکن سازان ثامن با اعلام این خبر اظهار کرد: مجموعه مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی،از ابتدای مسیر اجرای طرح همواره و در حدتوان و اختیارات خود اهمیت ویژه ای برای اماکن مذهبی و اجتماعی موجود در منطقه قائل بوده است.

وی تصریح کرد: ۶۰ مسجد و حسینیه فعال در سطح منطقه ثامن وجود دارد که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن در طول سال علاوه بر اجرای برنامه های مشارکتی در مناسبت های ملی و مذهبی، برنامه ریزی هایی در جهت مشارکت در بهبود و بهسازی و رفع نواقص جزئی در ساختمان،تجهیز مساجد از قبیل اقلام فرهنگی و در صورت داشتن فضای مناسب و تقاضا، وسایل ورزشی دارد.

حجازی عنوان کرد: به ناچار برخی از اماکن در مسیر اجرای طرح باید تخریب شوند که در خصوص مساجدی که این وضعیت را داشتند،با اخذ مجوزات قانونی مبنی بر تبدیل به احسن و تجمیع مساجد خرد از متولیان امر،در این خصوص اقدام شده است.

معاون فنی و اجرایی شرکت عمران و مسکن سازان ثامن گفت: مسجد صاحب الزمان(عج) که در مسیر اجرای راستگرد ورودی شارستان قطاع۴(بلوار شهید حاجی حسنی کارگر) از سمت خیابان نواب صفوی قرار داشت نیز از همین قاعده نسبت به تخریب آن اقدام شد و بنا به توافق صورت گرفته با اداره اوقاف و امور خیریه مشهد مقدس در زمینی به مساحت ۴۴۴متر مربع از مکان قبلی و در بهترین موقعیت بلوار شارستان در ابتدای حاجی حسنی کارگر ۳ و جنب مجتمع فرهنگی و آموزشی امامت ساختمان جدید آن احداث خواهد شد.

حجازی افزود: در حال حاضر با اخذ طراح و مشاور پروژه که یکی از طراحان برگزیده مشهد مقدس و مجری اماکن فرهنگی و مذهبی بسیاری در سطح کشور می باشد، و با همکاری گروه مشاوران شهرداری منطقه ثامن، مرحله طراحی بنای مسجد انجام شده و با تامین اعتبار ۷ میلیاردریالی از ابتدای سال آینده عملیات اجرایی پروژه را آغاز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تا کنون دو مسجد امام هادی(ع) در حاشیه بلوار امیرالمومنین(ع) و مسجد امام خمینی(ره) در حاشیه میدان امر به معروف و نهی از منکر در قطاع۳ به طور کامل توسط مجموعه مجری طرح ساخته و به بهره برداری رسیده است افزود: اجرای کامل ساختمان مسجد هزینه ای بالغ بر چهارده میلیارد ریال می طلبد که در زیربنای ۷۴۰مترمربع و با در نظرگرفتن  امکانات رفاهی و بهداشتی مجهز بنا می شود.

شایان ذکر است که در حال حاضر مکان موقتی در ابتدای تقاطع شارستان قطاع۳و خیابان نواب صفوی تجهیز و در تا تکمیل ساختمان جدید در اختیار نمازگزاران مسجدصاحب الزمان قرار گرفته است.

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@