موافقت ستاد بازآفرینی با انتشار ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرح اطراف حرم مطهر

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

رییس کمیسیون اقتصادی، مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ازموافقت ستاد بازآفرینی با انتشار ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرح اطراف حرم مطهر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدمقدس احمدنوروزی،رییس کمیسیون اقتصادی، مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوالات آن ها پاسخ گفت.
نوروزی در بخشی از این نشست با اشاره به اینکه شورای پنجم مخالف هر گونه ساخت و ساز در ارتفاع مازاد بر طرح مصوب است، بیان کرد: نمی‌شود اینهمه سرمایه‌گذاری صورت گرفته در اطراف حرم مطهر را نادیده گرفت زیرا باید حقوق مکتسبه مردم را در نظر بگیریم.
رییس کمیسیون اقتصادی، مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مورد میزان کمک‌های دولت به طرح اطراف حرم مطهر نیز گفت: تا کنون کمک قابل توجهی در مقیاس طرح اطراف حرم مطهر از سوی دولت به این طرح نشده است و در حال حاضر نیز امیدی با شیوه قدیم برای این کمک نداریم.
وی افزود: اما شیوه جدیدی مطرح شده است که در حال پیگیری آن هستیم. در این شیوه شهردار مشهد پیشنهاد نمود که ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرح اطراف حرم مطهر منتشر شود که نیمی از اصل و سود آن را دولت و نیم دیگر را شهرداری متقبل شود تا این مبلغ هزینه کارهای زیربنایی طرح اطراف حرم مطهر شود.
شکل‌گیری ۲۰ گروه تسهیل‌گر برای بازآفرینی بافت فرسوده محلات مشهد تا پایان سال جاری
نوروزی این را هم گفت که گروه‌های تسهیل‌گر هنوز در مشهد فعال نیستند اما در تلاش برای شکل گیری ۲۰ گروه تسهیل‌گر طی سال جاری در محلات هستیم تا بازآفرینی در سطح محلات اتفاق بیافتد نه در سطح یک خیابان و کوچه.
وی اظهار داشت: تعامل با مدیران شهری و استانی یکی از مهمترین موضوعات تاثیرگذار در رونق اقتصادی شهر خواهد بود. مسئولین در تصمیماتشان باید به مردم توجه کنند و یک‌جانبه تصمیم‌گیری نکنند. لازم است ما هم برای پیشبرد اهدافمان تعاملاتی با همه دستگاه‌ها داشته باشیم
نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@