امروز: پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

منظری نو از بارگاه منور رضوی

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

با افتتاح شارستان قطاع۲وخیابان شعاعی رضوان منظری نو از بارگاه منور رضوی پدیدار خواهدشد.

به گزارش روابط عمومی ، سیدمصطفی نعمتی مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان ثامن با اعلام این موضوع اظهار کرد: حرکت در مسیرایجاد سهولت در تردد زائران و مجاوران و همچنین بازگشایی مسیرهای جدید منتهی به حرم مطهر رضوی از جمله اولویت‌های ما است که در راستای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی دردست اجراست.

نعمتی تصریح کرد:بر اساس طرح مصوب نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی ،خیابان های اصلی منتهی به حرم مطهررضوی از ۴ خیابان قدیمی موجود به ۸ خیابان افزایش می یابد و بلوار حلقوی تحت عنوان شارستان به طول ۸ کیلومتر این خیابان ها را به یکدیگر متصل می کند.

وی در ادامه به تشریح مشخصات شارستان واقع در قطاع۲ حدفاصل خیابان شیرازی تا خیابان طبرسی پرداخت و گفت: طول این قسمت، بیش از یک کیلومتر است که به تفکیک از خیابان آیت الله شیرازی تا تقاطع ره باغ رضوان۵۵۰ متر و از این تقاطع تا خیابان طبرسی به طول ۵۰۰ متر با عرض ۵۰ متردر حال اجراست و همزمان با این پروژه خیابان شعاعی رضوان به طول ۴۵۰متر و عرض ۳۵ متر نیز که خیابان شهیدمحسن کاشانی را به بلوار شارستان قطاع ۲متصل می کند در دست احداث است.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان ثامن با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات احداث شارستان قطاع ۲ در دست اجراست خاطرنشان کرد: وجود املاک معارض در مسیر اجرای طرح یکی از علل کندی اجرای آن است که به جهت مزاحمت های احتمالی که برای شهروندان ایجاد می نماید از آنها پوزش می طلبیم.

وی افزود: البته تملکات املاک معارض در قسمت ابتدایی شارستان قطاع۲(حدفاصل خیابان شیرازی تا خیابان شعاعی رضوان)تا کنون بیش از ۸۵درصد و در قسمت دوم آن یعنی حدفاصل تقاطع مذکور تا خیابان طبرسی (تنها جهتاجرای یک لاین ازاین خیابان)بالغ بر۷۰ درصد ونیز در مسیر خیابان شعاعی به میزان ۹۸درصد بااعتباری بالغ بر ۲۹۰۰میلیارد ریال صورت گرفته است که امیدواریم با تامین منابع مالی تا ابتدای سال ۹۸ این قسمت اجرا شود.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان ثامن درپایان با بیان اینکه با افتتاح این خیابان در آینده ای نزدیک،علاوه بر روانتر شدن ترافیک مرکز شهر، مبادی منتهی به حرم از ۷ خیابان موجود به ۸ خیابان افزایش می یابد و سبب افزایش دید بصری به حرم مطهر و زیبایی منظرشهری خواهد شد؛تصریح کرد: مضاف بر این موارد مسیر تشرف زائران بارگاه منور رضوی که از طریق راه آهن وارد مشهدمقدس می شوندو شامل۳۰درصدازکل تعدادزائران حرم مطهررضوی در طول سال هستند؛از ایستگاه راه آهن تا حرم مطهر بصورت مستقیم و بافاصله کوتاه تر ایجاد می شود.

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@