امروز: شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

تمثال دو تن از شهدای مدافع حرم بر دیواری در منطقه ثامن نقش بست

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر

 

با اجرای بیش از ۳۸هزار متر مربع نقاشی دیواری و دیوارنوشته در سطح منطقه ثامن، فضای بصری پیرامون حرم مطهر رضوی بهبود یافت.

تمثال سردار شهید حسین همدانی و شهید محسن حججی بر دیواری در حاشیه میدان عیدگاه مشهد مقدس نقش بست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن،مهدی دانشمند معاون فرهنگی و اجتماعی این منطقه با اعلام این خبر اظهار کرد: زیباسازی محیط شهری و اجرای نقاشی دیواری تاثیر بسزایی در روحیه شهروندان دارد

وی تصریح کرد: در پی اجرای طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی و پس از تملک و تخریب برخی از املاک و ساختمان ها که در محدوده این طرح قرار داشتند، دیواهای مجاور آن ها و نیز دیوار برخی املاک قدیمی  موجود بافت،که مرور زمان آن ها را نازیبا و فرسوده نموده است،جلوه نازیبایی از فضای شهری را برای شهروندان پدیدار کرده بود.

دانشمند افزود: به منظور رفع این نازیبایی های بصری، با اجرای بیش از ۳۸هزار متر مربع نقاشی دیواری در سطح منطقه طی دو سال گذشته، سعی کردیم فضای معنوی اطراف حرم مطهر رضوی را با بهره گیری از نقش هایی برگرفته از طبیعت،احادیث و روایات، طرح های اسلیمی و به ویژه تمثال شهدا که خود میتواند به عنوان ابزاری برای آشنایی بیشتر شهروندان با شهداست،حفظ کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن گفت: در همین راستا تمثال مبارک دو تن از شهیدان مدافع حرم،یعنی«سردار شهیدحسین همدانی» و «شهید محسن حججی» که رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان حجت خدا و نماینده شهدای مدافع حرم یادکردند،بر دیواری به مساحت ۳۰۰متر مربع در حاشیه میدان عیدگاه _تقاطع بلوار شهید حاج حسنی کارگر و بلوار شهدای حج_واقع در قطاع۴ نقش بسته و می درخشند.

 

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@