بافت پیرامون حرم مطهررضوی، پایلوت فرهنگی و اجتماعی برنامه بازآفرینی شهری ایران شد

هیچ جزییات آگهی پیدا نشد.
توضیحات بیشتر
به گزارش روابط عمومی ؛ جلسه بررسی وضعیت طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) با حضور هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری ایران،تقی زاده خامسی، شهردار مشهدمقدس،بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و سیدمصطفی نعمتی شهردارمنطقه ثامن برگزار گردید و در این جلسه گزارشی از آخرین روند اجرایی طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ره) ارائه شد.
هوشنگ عشایری،معاون وزیر راه وشهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری ایران،در این جلسه پیشنهاد داد که بافت اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) با توجه به ظرفیت های فراوان فرهنگی،مذهبی و اجتماعی به عنوان پایلوت فرهنگی، اجتماعی بازآفرینی شهری سراسر کشور انتخاب شود،که این پیشنهاد مورد استقبال و موافقت تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد و بختیاری، قائم مقام آستان قدس رضوی قرار گرفت.
* در واقع این اولین بار است که استانی به عنوان پایلوت در بخش های اجتماعی و فرهنگی توسعه شهری در کشور تعیین می شود.
عشایری افزود:طرح نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) در ۳۶۰ هکتار، از اوایل دهه ۷۰ آغاز شده که به گواه مدیران طرح تا سال ۷۸ پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته است و پس از آن با امضای توافقنامه شهرداری مشهد و شرکت عمران و بهسازی شهری ایران سابق و شرکت بازآفرینی شهری ایران فعلی، روند اجرای این طرح تسریع شده به طوری که هم اکنون به بیش از ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.
وی خاطرنشان کرد:دولت ها در گذشته فقط به نوسازی و بهسازی فیزیکی بافت های ناکارآمد و فرسوده توجه می کردند اما  این رویکرد در دولت های یازدهم و دوازدهم تغییر یافت به گونه ای که علاوه بر بهسازی و نوسازی مسکن و کالبد شهری در بافتهای فرسوده، ابعاد اجتماعی و فرهنگی این بافت ها هم مورد توجه قرار می گیرد.
شایان ذکر است بررسی راهکارهای تامین منابع مالی به جهت تسریع در روند اجرایی طرح ملی نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی از محورهای اصلی این جلسه بود.
نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

درباره شرکت عمران و مسکن سازان ثامن

آدرس : مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی سامانه پیامکی: 1000808 تلفن مستقیم روابط عمومی: 33671200 کد پستی : 9154633876 تلفن :33687006 051 فاکس : 3669928 051 کانال ارتباطی: samenkhedmat@